Zabiegi

Zapraszamy do zapoznania się z zabiegami wykonywanymi w naszej placówce:

Powiększenie piersi

Celem operacji jest poprawa kształtu i wielkości piersi. Powiększanie piersi jest wykonywane z użyciem implantów piersiowych. Najczęściej stosowane są protezy silikonowe , zbudowane z żelu o konsystencji zbliżonej do naturalnej piersi. Wybór kształtu i wielkości implantów dokonywany jest w oparciu o budowę anatomiczną klatki piersiowej i oczekiwania pacjentki. W czasie zabiegu wytwarza się w tkankach kieszeń, w której umieszcza się implant. Nacięcie najczęściej wykonywane jest wzdłuż fałdu podsutkowego. Implant może być umieszczony pod mięśniem piersiowym lub pod gruczołem. Zabieg wymaga znieczulenia ogólnego. Po zabiegu zalecane jest noszenie sportowego biustonosza i unikanie wysiłków fizycznych przez 8 tygodni. Powrót do pracy po około 2 tygodniach.

W szczególnych przypadkach małego i jednocześnie „obwisłego biustu”, konieczna jest plastyka piersi z jednoczesnym wszczepieniem implantów piersiowych. Podczas jednego zabiegu wszczepia się implant pod mięsień piersiowy oraz redukuje nadmiar skóry poprzez plastykę typową dla podniesienia piersi. Zabieg ten zapewnia pełniejsze i jędrniejsze piersi, w porównaniu do podniesienia piersi bez wszczepienia implantów.

Podniesienie piersi

Podniesienie piersi dotyczy kobiet z obwisłym biustem. Metoda ta pozwala uzyskać bardzo ładny, dziewczęcy, sterczący biust.

U pacjentek z obwisłym lecz niewymagającym powiększenia biustem musimy podnieść pierś, poprzez przeniesienie wyżej, w nowe miejsce kompleksu brodawka-otoczka, wymodelowanie gruczołu oraz usunięcie nadmiaru wiotkiej skóry.

Najważniejszy problem stanowią blizny pooperacyjne. Cięcia prowadzi się wokół brodawek, pionowo w dół i pod piersią. Metoda ta daje najlepsze rezultaty u kobiet z dużymi lub średniej wielkości piersiami. Zabieg trwa ok. 3 godziny. Po zabiegu zaleca się noszenie sportowego biustonosza w dzień i w nocy przez 3 miesiące. Powrót do pracy po ok. 2 tygodniach.

Redukcja piersi

Redukcja piersi dotyczy kobiet ze zbyt obfitym biustem. U pacjentek z przerostem gruczołów piersiowych zmniejszamy, czyli dokonujemy redukcji piersi, jednocześnie je podnosząc.

Podobnie jak przy podniesieniu, najważniejszy problem stanowią blizny, które zlokalizowane są wokół brodawek, poniżej brodawki w dół oraz wzdłuż fałdu podsutkowego. Zabieg trwa ok. 3-4 godziny. Po zabiegu przez 6 tygodni zaleca się noszenie sportowego biustonosza. Powrót do pracy możliwy po 3 tygodniach.

Najczęstsze powikłania to: zakażenie skóry i tkanek podskórnych oraz gromadzenie płynu surowiczego.

Korekcja nosa

Zabieg najczęściej polega na wyprostowaniu i skróceniu nosa oraz wymodelowaniu czubka nosa. Często połączony jest z usunięciem garbu kostnego. W przypadku zaburzeń w oddychaniu wykonuje się korekcję skrzywionej przegrody nosa.

Cięcia przeprowadza się wewnątrz nosa. Zabieg wymaga znieczulenia ogólnego. Pacjent przez 4 dni po zabiegu ma zasetonowany nos, a przez 10-12 dni po zabiegu nosi opatrunek gipsowy. Powrót do pracy możliwy jest zwykle po około 2-3 tygodniach.

Możliwe powikłania: krwotok, zaburzenia węchu.

Korekcja małżowin usznych

Korekcja odstających małżowin usznych polega na zbliżeniu obrąbka do czaszki i wymodelowaniu grobelki. Linia szwów przebiega w bruździe między tylną powierzchnią ucha, a skórą głowy. Zabieg trwa ok. 40 min-60 min. Po zabiegu na głowę zakłada się opatrunek uciskowy z bandaży elastycznych.

Zabieg ten wykonuje się od 7 roku życia w znieczuleniu ogólnym a od 12 roku życia w znieczuleniu miejscowym.

Doustne środki przeciwbólowe wystarczają by zwalczyć ból występujący po zabiegu.

Obrzęk i zaczerwienienie małżowiny usznej to normalne następstwa operacji, które ustępują w ciągu 10 dni. Niewchłanialne szwy za uchem usuwa się w 14 dobie po zabiegu. Opaskę uciskową zaleca się nosić przez 1 miesiąc w dzień i w nocy i dodatkowo przez 1 miesiąc w nocy od momentu zabiegu.

Plastyka brzucha

Zabieg ten najczęściej wykonuje się u kobiet z powodu nadmiaru wiotkiej skóry i rozstępów brzucha po przebytej ciąży.

Poziome nacięcie wykonywane jest od jednego kolca biodrowego, poprzez okolicę nadłonową do drugiego kolca biodrowego. Pępek przenoszony jest w „nowe” miejsce. Operacja powoduje zredukowanie tkanki tłuszczowej oraz zapewnia wzmocnienie mięśni prostych brzucha. Zabieg wymaga znieczulenia ogólnego. Trwa od 3 do 4 godzin.

Najczęstsze powikłania to: gromadzenie się płynu surowiczego w powłokach brzucha, zakażenie skóry i tkanki podskórnej, przerost blizny.

Kilka tygodni po zabiegu należy nosić pas ściągający. Powrót do pracy jest możliwy po około 2-3 tygodniach.

Lifting twarzy

Lifting twarzy pozwala na odmłodzenie twarzy o ok. 5 -10 lat. Dla uzyskania jeszcze „młodszego” wyglądu dobrze jest go połączyć z plastyką powiek oraz „botoxem”. Lifting twarzy likwiduje zmarszczki okolicy przedmałżowinowej oraz szyi. Zapewnia podniesienie obwisłych policzków i podbródka.

Typowy lifting dotyczy 2/3 dolnej części twarzy. Cięcia skórne są ukryte we włosach i za uchem. Linia cięcia rozpoczyna się w owłosionej skórze głowy okolicy skroniowej, następnie biegnie w naturalnych załamaniach skóry w okolicy przedmałżowinowej, schodzi do wewnątrz ucha za skrawek, zakręca wokół płatka małżowiny usznej za ucho, mniej więcej na wysokości połowy małżowiny kieruje się w skórę owłosioną głowy, wzdłuż linii włosów. Podczas operacji usuwa się nadmiar skóry i wykonuje plastykę układu powięziowego twarzy, aby uzyskać lepsze i trwalsze efekty.

Zabieg wymaga znieczulenia dożylnego lub ogólnego. Operacja trwa około 3 godziny. Po operacji występuje obrzęk, uczucie napięcia, zaburzenia czucia i zasinienia w zakresie operowanej okolicy. Obrzęk ustępuje powoli w ciągu 7-10 dni. Pacjentka po zabiegu nosi specjalistyczny opatrunek uciskowy,który redukuje obrzęk. Szwy usuwane są z ok.przedmałżowinowej w 7 dobie, a pozostałe w 12 dobie po zabiegu. Doustne środki przeciwbólowe wystarczają by zwalczyć niewielki ból pooperacyjny. Wymagana jest ochrona przed promieniami słonecznymi (filtry UV). Powrót do pracy zazwyczaj możliwy jest po 2-3 tygodniach.

Liposukcja - modelowanie sylwetki

Odsysanie tkanki tłuszczowej nie jest sposobem leczenia otyłości, a jedynie modelowaniem kształtów ciała. Najlepsze efekty osiąga się u osób z niewielką nadwagą, likwidując nagromadzoną tkankę tłuszczową z okolicy brzucha, pośladków, bioder, ud, łydek, ramion, pobródka. Zabieg przeprowadza się również u osób otyłych, aby zmniejszyć ogólną masę tkanki tłuszczowej i ułatwić odchudzanie.

Efekt zabiegu zależy głównie od elastyczności skóry i jej zdolności do obkurczania, dlatego osoby powyżej 50 roku życia oraz z rozstępami nie są dobrymi kandydatami do tego rodzaju zabiegu. U tych pacjentów lepsze efekty przynosi chirurgiczne usunięcie skóry i tkanki tłuszczowej.

Zabieg liposukcji wykonuje się w znieczuleniu ogólnym lub dolędźwiowym. Poprzez 3 mm nacięcia w skórze, za pomocą kaniuli odsysa się tkankę tłuszczową. W odessanym miejscu dochodzi do powstania zrostów, dlatego też w późniejszym okresie nie narasta ponownie tkanka tłuszczowa. Podczas jednej operacji bezpiecznie można usunąć około 3 litrów tłuszczu.

Najczęstsze powikłania to: zator, infekcja, nagromadzenie płynu surowiczego, niedokrwistość.

Bezpośrednio po zabiegu pacjentce zakłada się specjalne ubranko uciskowe, które ułatwia obkurczanie się skóry i redukuje obrzęk. Obrzęki mogą utrzymywać się od 2-3 m-cy po zabiegu. Szwy usuwa się po 7 dniach. Uciskowe ubranko elastyczne należy nosić przez 3 m-ce po zabiegu.

Labioplastyka

Labioplastyka - to zabieg polegający na wymodelowaniu małych lub wielkich warg sromowych u kobiet. Jeżeli wargi sromowe są przerośnięte to mogą powodować dyskomfort estetyczny, fizyczny, a nawet z powodów psychicznych niekorzystnie wpływać na życie intymne kobiety.

Operację korekcji warg sromowych przeprowadza się najczęściej w znieczuleniu miejscowym i dożylnym. Ból po zabiegu nie jest dotkliwy, jest to raczej uczucie pieczenia. Pacjentka po wykonanym zabiegu udaje się do domu. Efekty zabiegu są bardzo zadawalające.

Ginekomastia

Ginekomastia - to przerost piersi męskich. Wyróżniamy ginekomastię prawdziwą i tzw. pseudoginekomastię. W przypadkach, w których dochodzi do przerostu tkanki gruczołowej, mamy do czynienia z ginekomastią prawdziwą. Przerost tkanki tłuszczowej określa się mianem pseudoginekomastii.

Istnieje wiele metod operacyjnych, które dobiera się indywidualnie. U młodych mężczyzn z elastyczną skórą najlepszą metodę stanowi zabieg liposukcji. Jednakże u wielu pacjentów z ginekomastią prawdziwą nie jest możliwe odessanie zbitej tkanki gruczołowej. W tych przypadkach wykonujemy różne plastyki piersi, które wiążą się jednak z pozostawieniem blizn. Zabiegi w leczeniu ginekomastii przeprowadzamy w znieczuleniu ogólnym. Wymagany pobyt w klinice to jedna doba.

Zabiegi rekonstrukcyjne

 • Rekonstrukcje piersi po mastektomii
 • Rekonstrukcje brodawki piersiowej
 • Korekcje blizn pooparzeniowych i pourazowych
 • Korekcje wad wrodzonych powiek i korekcja tzw. opadającej powieki
 • Korekcje znamion barwnikowych
 • Usuwanie guzków skóry i zmian nowotworowych skóry twarzy
 • Korekcje wad wrodzonych rąk i stóp oraz - rozdzielanie palcozrostów rąk i stóp.

Nieoperacyjne zabiegi estetyczne

 • Wygładzanie zmarszczek mimicznych twarzy przy użyciu preparatu Botox. Botox powoduje rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek. Wygładzamy nim zmarszczki czoła, głębokie bruzdy pomiędzy brwiami, tzw.kurze łapki wokół oczu, zmarszczki wargi górnej. Całe leczenie trwa kilkanaście minut. Nie potrzebne jest żadne znieczulenie i można wrócić do normalnej aktywności zaraz po zabiegu. Rezulaty są spektakularne i widoczne po ok. 7-14 dni od zabiegu.
 • Wygładzanie zmarszczek twarzy i szyi przy użyciu kwasu hialuronowego. Zabieg nie wymaga znieczulenia. Powrót do normalnej aktywności zaraz po zabiegu.
 • Powiększanie ust przy użyciu kwasu hialuronowego. Zabieg wymaga znieczulenia miejscowego. Powrót do normalnej aktywności zaraz po zabiegu.

Przed każdym planowanym zabiegiem w znieczuleniu ogólnym dotchawiczym i dożylnym, wymagane są:

W dniu zabiegu nie należy przyjmować pokarmów i płynów przez co najmniej 6 godzin przed operacją!

Przed wejściem na salę operacyjną należy zdjąć protezy zębowe i soczewki kontaktowe oraz biżuterię.

Dr Aleksandra Wolnicka Gabinet Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej

rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-19:00

Dlaczego Ja?

 • Wysoka jakość
 • Bezpieczeństwo
 • Konkurencyjne ceny
 • Stała opieka
 • Fachowe doradztwo
 • Profesjonalny personel
sprawdź opinie